Jdi na obsah Jdi na menu
 


První druh fotbalu v Anglii je dán Williamem FitzStephen. On popisoval aktivity Londýn mládí během každoročního festivalu Shrove úterý. “po obědu všechna mládí města jdou ven do polí zúčastnit se míčové hry. Studenti každé školy mají jejich vlastní ples; pracovníci od každého řemesla města také nesou jejich míče. Starší občané, otcové a bohatí občané přijdou na koni k hodinkám jejich juniors soutěžit, a relive jejich vlastní mládí zprostředkovaně: vy můžete vidět jejich vnitřní vášně zburcovaly, zatímco oni sledují akci a dostávají dosáhl v legraci bytí mělo bezproblémovými dospívajícími lidmi”.
Hra hrála Anglii v tomto okamžiku smět přišli s římským zaměstnáním, ale tam je malý důkaz
ukázat toto. Zprávy podobného herního bytí hrály v Brittany, Normandie a Picardy známý jak”Choule” nebo”Soule” navrhnout, že to mohlo přišli s Normanským dobytím. To je možné, že Normani také vzali hru na Irsko. První odkaz na fotbal v Irsku se vyskytuje v zákonech Galway 1527, který připustil hrát fotbalu a lukostřelba ale zakázaný mrštit a jiné sporty.
Středověk viděl obrovský nárust popularity každoročních Shrovetide fotbalových zápasů v celé Evropě a zvláště v Anglii. Tyto chaotické hry byly by hrál mezi sousedními městy a vesnicemi ve kterém neomezené množství hráčů na nepřátelských týmech by se střetlo ve zvedání množství lidí bojovat, aby táhnul nahuštěné prase je močový měchýř nějakými prostředky možný k ukazovatelům u každého konce města. Legenda že tyto hry v Anglii se vyvinuly z dávnějšího a krvavého rituálu valchování “Daneova hlava” je pravděpodobně méně než pravdivý. Shrovetide hry jsou ještě hrány v množství anglických měst takový jako Ashbourne v Derbyshire a Sedgefield v Kraj Durham.
V 16. století, město Florence oslavoval období mezi Epiphany a Půjčoval hraním hry známý jak”o Calcio storico” (“kickball v kostýmu”) v náměstí della Novere nebo náměstí di Santa Croce. Mladí aristokrati města by se vystrojili do kostýmů jemného hedvábí a vyšili sebe v křížení mezi fotbalem a zápase. To byla masová rvačka ve kterém valchování, děrování, rameno si účtuje, a udeřit pod pás byli všichni povolení, to pravděpodobně vznikal jako cvičení branné výchovy. Nejslavnější zápas přijal místo 17. února 1530. Jako skupiny Charlesa V, (svatý římský císař) obléhali Florence hra “calcio” byla organizována jako přehlídka vzdoru. Poslední čas hra je znána k byli hráni byl v lednu 1739. To bylo oživeno v květnu 1930 oslavovat 400. výročí tohoto slavného zápasu a je ještě hrán jako turistická atrakce dnes. V Itálii 1580 počítat de Giovannie ' Bardi di Vernio psal “Discorso sopra ' l giuco del Calcio Fiorentino” toto je někdy připočítáno jako nejdříve známá vydávaná pravidla nějakého fotbalového utkání.
Nejvíce časné odkazy na hru mluví jednoduše “hry míče” nebo “si hrát na míč” a ne “fotbal” vést ke spekulaci, že hry hrané v době nutně nezahrnovaly míč být kopnut. Nicméně, v 1424, James já Skotska vydal nařízení k zákazu hrát “fute-míč”. Pozdnější na moderním hláskování objevil se v Shakespeareově hře King Lear: “ani podrazil žádného fotbalistu.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zmrd

(Anonym, 17. 2. 2009 19:30)

strč si ty stránky někam do prdele kreténe..........
ne dělám si prdel máš fajn stránky našel jsem tu vše co jsem hledal jen tak dál..